Get Adobe Flash player

Årsmötet 2016

SAHF Jacka

SAHF höll årsmöte igår och styrelsen vill gärna tacka alla som kom och ett extra stort tack till Marie Tulesjö som lånade ut sina fina lokaler på Potentia Education i år igen!

Vi vill också välkomna två nya namn till styrelsen – Helene Lundström och Cia Fjellner-Borg. Ett stort tack till avgående ledamot Sarah Karlsson för hennes mycket uppskattade arbete i styrelsen – vi är tämligen säkra på att vi kommer att utnyttja Sarahs många förmågor även i framtiden! :-)

Utöver dagordningen berättade ordförande om föreningens ungdomssatsning samt om kommande lokalträffar där tillfälle ges till att umgås med likasinnade under lättsamma former. Det bjöds även på en smygtitt på föreningens nya klädkollektion – mer information om denna kommer inom kort!

Ny lista på styrelsemedlemmarna efter årsmötets beslut finns under ”Om SAHF”, och årsmötesprotokoll publiceras som vanligt så snart det är justerat och klart.

Huvudsponsor

Copyright © Svenska Arabhästföreningen, SAHF 2012-2020. All Rights Reserved.